Szerokości in PL | e-blogi.pl
Bezpieczne opony 2015-07-09

Dzisiaj Wam przedstawię słów kilka o bezpiecznych oponach do samochodów osobowych.


Niedopasowanie nośności opon do wymogów pojazdu i opony z trwale zamontowanymi metalowymi elementami (kolcami, bolcami) wystającymi na zewnątrz również kwalifikują pojazd jako nienadający się do ruchu.
I wreszcie opony dyskwalifikują pojazd zawsze wtedy, gdy są zużyte lub uszkodzone - jeśli jeździsz na takich najszybciej je wymień zamów mobilny serwis opon nawet jeśli konieczna jest ich wulkanizacja. Zużycie pokazują specjalne fabryczne paski-wskaźniki, jeśli opona nie ma wskaźników, zużycie bieżnika oceniamy sami - nie powinno ono być większe niż 1,6 mm na ¾ szerokości opony (zużycie w jej części środkowej). Pęknięte i odkształcone opony zimowe czy letnie nie nadają się do użytku i ich stosowanie jest zabronione. 


Wiedz też, że na poszczególnych osiach pojazdu nie wolno stosować opon, które są różne i niedopasowane. W pojazdach dwuosiowych nie można stosować różnych rodzajów opon na osi przedniej i tylnej (np. diagonalne na kołach tylnej osi a radialne z przodu lub diagonalne z tyłu w przypadku gdy opony przednie to opony diagonalne z opasaniem).
Ogumienie jest na tyle ważnym elementem pojazdu, że jego jakość w znacznym stopniu decyduje o bezpieczeństwie na drodze. Z tego względu wprowadzono odpowiednie uregulowania prawne, określające podstawowe wymogi, jakie powinny spełniać opony, aby pojazd został dopuszczony do ruchu. Jeśli nie masz pewności co do swoich opon zamów mobilny serwis opon, a stan ogumienia zostanie perfekcyjnie oceniony.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]